CZENGCOLROGER
Nabídka práce v zahraničí, práce v Německu, brigády v zahraničí
vyhledávání

Pracovné stáže v zahraničí, Nemecko a ďalšie krajiny

 

GFPS-CZ je studentská nezisková organizace, která zprostředkovává studentské studijní pobyty a pracovní stáže, v jejichž rámci mají studenti také možnost navštěvovat vysokou školu v místě jejich stáže, se kterou má GFPS dohodu. GFPS je německá zkratka pro „Společnost pro studentské výměnné pobyty ve střední a východní Evropě“. Vedle české GFPS-CZ fungují ještě německá (GFPS e.V.) a polská (GFPS-Polska) organizace. Jedná se o partnerské organizace. V České republice úzce spolupracuje GFPS s Česko-německým fondem budoucnosti.
V současné době zajišťuje česká organizace několik stipendií pro české studenty v Německu. Jde o tři pracovně-studijní stáže u firmy Metro Group se sídlem v německém městě Neuss, a to v jejím nově vytvořeném centru pro zavádění nových technologií a pracovních postupů s názvem Metro Group RFID Innovation Center. Když se jedná o inovaci, vždy se hledá co nejrozmanitější obsazení pracovních pozic, a právě proto se firma Metro Group rozhodla své řady rozšířit i o studenty, od kterých očekává nové nápady a na oplátku jim poskytne velké množství informací a zkušeností, nehledě na to, že praxe u společnosti jako je Metro Group je vynikající položkou v životopise.
Stáž u jakékoli firmy v Německu spočívá v tom, že praktikant pracuje v dané firmě tři nebo čtyři dny v týdnu normální pracovní dobu a zbylé dny chodí na univerzitu, se kterou má GFPS dohodu. Praktikant tak nemusí platit školné a dostává stipendium, které se pohybuje v hodnotě kolem 550 eur na měsíc. Praktikant samozřejmě musí být studentem nějaké vysoké školy, pokud jde o české studenty, kteří chtějí na stáž do Německa, musí být imatrikulovaní na některé vysoké škole v České republice. Stipendia se vypisují na dobu jednoho semestru. Aktuálně se tedy u společnosti Metro Group jedná o stipendia na období 1.10. 2010 – 28.2. 2011 na pozice pracovníka v oboru informačních technologií, do ekonomické sekce a do technické oblasti. Jedná se zavádění nových technologií v oblasti obchodu.
Od praktikanta, který se hlásí o stipendium do ekonomické oblasti, se očekává, že bude schopen sbírat a analyzovat data, vyhotovovat studie o trhu a tržní dokumentace, připravovat prezentace o výsledcích činnosti své i svého týmu a spolupracovat na dlouhodobých projektech. Tento praktikant by tedy měl studovat ekonomická obor, měl by být schopen komunikovat plynně německy slovem i písmem, pracovat samostatně i v kolektivu a měl by bez problémů umět pracovat na PC s programy MS Excel a Powerpoint, výhodou by mohla být i schopnost páce s SQL.
Praktikant hlásící se na stáž v oblasti informačních technologií by měl splňovat tyto podmínky: vysokoškolské studium v oboru informatiky, znalost práce s JAWA, SQL a výhodou by byla i znalost v oblasti internetového programování. Měl by mít zájem o nové zkušenosti a aktivní samostatné rozšiřování obzorů, samozřejmě by měl ovládat německý jazyk slovem i písmem. Náplň práce spočívá ve spolupráci při koncipování, realizaci a modifikaci softwarových aplikací podle požadavků zákazníka, vyvíjení ergonomických uživatelských ploch, k této práci samozřejmě patří i vyhotovování dokumentací a prezentací.
Na pozici do technické oblasti se od praktikanta požaduje přirozeně také znalost němčiny, plynule slovem i písmem, dále pak studium technického oboru, nejlépe se zaměřením na elektrotechniku nebo komunikační technologie, samostatnost, komunikativnost, praktické schopnosti i řemeslnického rázu, dobré znalosti práce s MS Excel, znalosti práce s VBA, MatLab nebo LabView jsou výhodou. Student bude samostatně provádět měření a testy, připravovat prezentace a zprávy o výsledcích, vyhotovovat dokumentace, sbírat a analyzovat data a spolupracovat na dlouhodobých projektech.
Společné pro všechny stipendisty, kromě znalosti němčiny, by měl být i celkový zájem o společenské, kulturní a politické dění, a to zejména v Německu. Jejich studium bude probíhat na univerzitě v Düsseldorfu, kde budou moci kontaktovat členy GFPS, kteří jim tak budou zajišťovat podporu a pomoc při vyřizování administrativních věcí ohledně studia i stáže.
Pokud studenti chtějí žádat o tato stipendia, musí naší organizaci – na e-mailovou adresu: Dorothee.Ahlers@gfps.org zaslat strukturovaný životopis, motivační dopis a doporučující dopis vysokoškolského pedagoga a také výpis známek za celou dobu svého studia. K přihlášce je také nutné přiložit plán studia na německé univerzitě. Tyto podklady pak posuzuje několikačlenná německo-česká komise.

 


(ID 629)
oznámkovat54321
29.4.2011  •  zobrazeno16641x  •  hlasovalo49  •  hodnocení2,06