CZENGCOLROGER
Nabídka práce v zahraničí, práce v Německu, brigády v zahraničí
vyhledávání

JAK SI NAJÍT PRÁCI, ztráta práce, JAKOU PRÁCI CHCI A PROČ?

 

Pokud Vás potkalo nebo Vás čeká to, že ztratíte práci, zkuste to brát jako nový začátek, prostě jako změnu. Samozřejmě víme - a respektujeme, že k takové situaci patří i nepříjemné pocity a stavy. Může se objevit nepohoda i zoufalství, málo naděje, pochyby o sobě a budoucnosti. I v tom nabízíme pomoc. Chceme přispět k dobrému, pro Vás přijatelnému a smysluplnému řešení. Na Vás je, abyste ztrátu práce zkusili vzít jako novou cestu k něčemu zajímavému. Zkuste popřemýšlet, co Vám nová situace přináší? Co potřebujete, právě Vy, abyste ji zvládl/a, abyste se cítil/a dobře – a třeba i líp než předtím? Nápad? Pomoc? Podporu? Rady? Rozhovor? Informaci, nasměrování, na koho se obrátit, než na něco přijdu sám? Co ještě? My se snažíme Vám v tom všem pomoci.

 

Ted máte čas sami na sebe využijte ho zamyšlením.

Můžete dělat to, co dělat chcete a máte právo a volbu dělat, věnovat se práci která Vás baví. Nejste povinni dělat to, co děláte neradi, ledaže to považujete za prostředek a cestu k tomu co dělat chcete.  A takto bych nazval práci většiny z nás, děláme, abychom dělali, jen pro peníze, přežití, protože to dělají všichni, je to normální a tak děláme, protože si nenajdeme čas na sebe a nezamyslíme se nad tím, co nás baví a v čem jsme dobří a nesnažíme krůčkem za krůčku jít touto cestou a zlepšovat se v tom co nám jde a pro co máme předpoklady, a třeba jednou si vydělávat tím co nás baví. To co tím chci říct, URČITĚ NEDÁVEJTE TED HNED VÍPOVĚD všechno tam kde jste teď je jen pořádku, a všechno je jak má být.  Přijměte zodpovědnost za všechno, co jste doteď ve vašem životě udělali a pochopíte, že současný stav je jen důsledek toho co jsme do teď dělali. Jen je potřeba si tohle uvědomit a proč jsme tak kde jsme a co o sobě víme a jak se opravdu známe? A konečně začít ze sebepoznávání a hledáním vnitřní pravdy to co uvnitř cítíme. Všichni přece známe pocit, když se podíváme na nějaké věci (životní zkoušku) do zadu že teď už ji rozumíme, co nám přinesla, čím nás obohatila a co jsme mohli udělat jinak, lépe? A hlavně pokud jsme něco udělali, nebo neudělali, tak si vzpomeňte na vnitřní pocit, který jste měli, když jste se rozhodovali, který Vám říkal tohle ne, nebo ano, nebo takto a vy jste ho ignorovali, protože… to tak dělají všichni, že je to normální…Tohle je jen jediná věc kterou se musíme naučit a porozumět sami sobě a svým pocitů, protože NAŠE TĚLO NÁM NEOMYLNĚ ŘÍKÁ A CITÍME CO JE DOBŘE A CO ZPRÁVNĚ. A ČÍM VÍC BUDEME DĚLAT VĚCI, CO NÁS BAVÍ A CO SE NÁM LÍBÍ, protože pro nás mají smysl, tím i uspokojíme sami sebe v životě spokojeni, nazval bych to ŠTĚSTÍ.

A PRÁCE, proč s tím souvisí práce, to je to nejdůležitější všichni máme potřebu něco dělat, abychom se cítili, že náš život měl smysl, dělání práce bez smyslu, jen pro peníze nás šťastnými neudělá.    

Jan Werich dělání…ten děla to a ten zas tohle a všichni dohromady uděláme moc… …

Přiznejme si že díky vzdělávacímu systému, kterým jsme prošli, který nás učil dělat a učit se věci nějak, aniž by v tom byl pro nás smysl, tak teď děláme něco, možná pořád hledáme, ale jakou práci?, NIKDO nás neučili hledat vnitřní smysl s směr a proto většina z nás takto funguje protože to dělají všichni a je to normální, ale MÁM PRO VÁS DOBROU ZPRÁVU, TO SE DÁ ZMĚNIT, MOŽNÁ NÉ HNED, ALE DÁ, mohl bych jmenovat spoustu lidí co už takto pracují, a proto bych Vás chtěl takto inspirovat a pomoct vám s cestou k té VAŠÍ PRÁVE PRÁCI.

Co by nám naše práce měla přinášet a co dělat tak aby nás práce bavila, PRO DOSAŽENÍ VAŠICH CÍLŮ

1.       Motivace = smysluplnost – vaše práce Vás musí bavit a musíte v ní cítit smysl

2.       Osobní cesta, Vnitřní vedění, osobní navigátor (kdo neví a neřídí sebe ten je řízen) Jakmile se na něco soustředíte a zároveň to s vámi rezonuje, Váš mozek jako radar začne tyhle věci vyhledávat, a věci na které myslíte, tak tím jim dáváte energii a přitahujete si je. Tedy když vím, co chci a jsem s tím ztotožněn tak se zvětšuje pravděpodobnost, že se mě to přihodí, ale nesmím nechat se řídit ostatními, protože ti ostatní mají svoje věci.

3.       Znalosti, zkušenosti – učení se od nejlepších a to díky internetu, jde dnes snadno, je potřeba se neustále učit, doba jde rychle a pokud se chcete něčemu věnovat, je potřeba se pořád zdokonalovat.

4.       Zdroj, energie, nedělat něco co vám energii bere ALE DĚLAT TO CO VÁM ENERGII DÁVÁ, když se honíte za kariérou a penězi tak si můžete uhnat zdraví. Když se budete dělat, co vám jde tak vám to jde samo, protože je vám to dáno a naplňuje vás to a baví a energii dobíjí

5.       Konkrétní představa výsledku, plán, kroky

Musíte vědět, co chcete a být specifičtí a konkrétní, nikdy nemůžete najít to pravé pro vás, když budete vysílat nejasná přání a neurčité touhy. Představte si jak chcete žít co chcete dělat, s kým chcete trávit čas kde, a buďte konkrétní.

 

Využijte volný čas, doděláním restů z minula, dělejte manuální práci, ta pomáhá při myšlení  a ucelení myšlenek a o tom co dál, nebojte se jít někomu pomoct, alespoň přijdete na jiné myšlenky než se utápět v tom co se Vám nedaří.

Zkoušejte přemýšlet o tom co, byste v životě dělali nejraději a začnete systematicky vytvářet kontakty s tím, co byste chtěli.

 


(ID 648)
oznámkovat54321
2.2.2015  •  zobrazeno21984x  •  hlasovalo41  •  hodnocení2,10