CZENGCOLROGER
Nabídka práce v zahraničí, práce v Německu, brigády v zahraničí
vyhledávání

Ztratil jsem práci, hledám novou práci

 

Ztráta anebo změna práce = využijte právě teď svůj  čas a stav k zamýšlí nad tím, co a jak děláte a zda to co děláte je nebo bylo správné a v souladu s vašimi schopnostmi, opravdovými pracovními dovednostmi co umíte a co vás baví dělat.  Každá životní krize nám přináší příležitost ke změně na něco nového, v čínštině je stejný význam pro obě možnosti. Práve že se stane nějaký problém, krize, ZTRÁTA PRÁCE…. ODPOVĚD NAJDEME JEN SAMI V SOBĚ, takováto situace nám pomáhá si vše uvědomit. Tedy berme to jako možnost si uvědomit jaká je pro nás práce snu, která nás bude bavit, kčemu již máme správné vlastnosti a dovednosti.  

 

Měli bychom přijmout zodpovědnost za současný stav, protože je výsledkem našeho dosavadního života a jen my samy ho můžeme změnit. Naše životní cesta nás vede k dalšímu a hlubšímu poznání nás samotných, co jsme, k čemu máme předpoklady, vlohy, co máme rádi a co bychom chtěli dělat, abychom byli spokojeni a to nejenom pracovně.

Udělejme si chvilku zamýšlení a zhodnocení co je pro nás dobré a co opravdu chceme. Každá špatná věc co se nám stane není náhoda a proto využijme možností , které se nám otvírají.

Poznejme nejdříve sami sebe a hledejme odpověď uvnitř, co chceme, co nás vlastně vždycky bavilo, jen jsme to zapomněli, protože jsme museli vydělat peníze a odevzdali svůj čas a energii někomu jinému.

 

Zde je jen pár doporučení:

Cítíš se hrozně, jsi smutný, nevíš kudy kam, je naprosto normální, ale na druhou stranu pokud by se tohle nestalo, nikdy bychom se nezamysleli nad svým životem a jestli je vše pořádku, zdali je naše životní nebo pracovní cesta je ta správná?

Místo pročítání volných pracovních pozic a hledání práce bez cíle, jen protože nevím, co bude dál.

Zajdi si třeba zasportovat, zaběhat, odreagovat, ukliď, pomoc známým nebo rodině. Manuální práce prospívá. Uklidni svoji mysl a vzpomeň si, co je práce která tě naplňuje. Poznej nejdříve sám sebe a své vlohy a předpoklady které máš a které jsi vždycky měl. Protože pokud něco umíš, znáš a zlepšuješ se vtom tak tě to i baví ne? A pracovní cesta je ta která nás naplňuje, baví, a pokud je ta správná vždycky přijdou ty správné náhody, které nás zavedou správně.  

Udělej si testy osobnosti, jaký jsi typ člověka a jaká je pro tebe vhodná práce.  Pobav se z přáteli, rodinou co si o tvém rozhodnutí mysli.

 

 


(ID 655)
oznámkovat54321
19.1.2021  •  zobrazeno17270x  •  hlasovalo14  •  hodnocení2,29