CZENGCOLROGER
Nabídka práce v zahraničí, práce v Německu, brigády v zahraničí
vyhledávání

Práce ve Španělsku na ostrově Ibiza

Brigáda ve Španělsku

Už dlouho jsem chtěl vyrazit za prací někam do ciziny, bohužel jsem jen neustále narážel na různé podvodníky. I na internetu se hledalo velice těžce. Však to jistě znáte sami, pokud ne, stačí si zajít na nějakou diskuzi, která se tomuhle tématu věnuje a hned to poznáte. Tyhle prázdniny byly podobné, furt nic, a když už vylétla vlaštovka, hned se z toho vyklubal zase nějaký vrtoch. Ke konci Srpna se najednou ozvala agentura Ajob.cz, se kterou sem již byl v kontaktu. Práce v hotelích, Španělsko, Ibiza, odlet hned. Ber nebo nech být! No řekl sem si proč ne a tak jsem to vzal.

Najednou sem se ocitl v kolotoči událostí, rychle vyřídit letenku, smlouvu a v Pondělí odjezd do Berlína, odkud sem odlétal. Letenku sem sehnal docela levně za cca 99€ což bylo se vším všudy. Tady bych poradil, dnes je na netu velké množství nabídek a vyplatí se opravdu hledat důkladně, klidně i celý den. Další poplatek byl agentuře za zprostředkování práce což činilo 5900, po slevě 4900(jel jsem pouze na měsíc). Na rovinu říkám že nejsem moc velkým příznivcem tohohle podnikání a peníze jsem se zdráhal dávat. Podle mě je neideálnější cesta kdy agentury inkasují poplatek zpětně, po 1. výplatě, to už člověk ví na čem je. A věřte mi existují i agentury které tohle praktikují. Naštěstí vše  dopadlo dobře a nejsem dalším v zástupů nespokojených, nadávajících na ten dnešní svět, ale málo k tomu nechybělo!
Necestoval jsem sám, ale s dalšími 2 lidmi. Byli jsme domluveni že na letišti na nás bude čekat manažerka hotelu, bohužel po příletu nikde nikdo, no holt komunikace zde opravdu vázla a potvrdilo se, že přes čím větší počet lidí se to domlouvá, tak tím je větší šance na chybu atd. Další problém už netkvěl v agentuře, ale v pracovnících samotných, nyní už chápu takový počet nespokojených lidí vracejících se ze zahraničí. Zajímaly by mě jejich jazykové a komunikační schopnosti. Okamžitě po příletu se kolem nás začal motat jeden vysoký Rumun, který vykřikoval: Tres checos para trabajo, hoteles!!!!! (český př. Tři češi na práci do hotelů) Zpočátku sem byl ještě v areálu letiště a zkoušel se dovolat na kontakt na manažerku, zatímco jeden z mých „kolegů“ se pokoušel Rumuna odhánět, že žádné drogy opravdu nechceme. Naštěstí sem vše včas zpozoroval a nebezpečí uhasil. A zde opravdu důležitá rada: jestli jedete do zahraničí, musíte 1) umět základní jazykové obraty a 2) aktivně komunikovat a ptát se na daného člověka, společnost, popřípadě jej i nechejte vyvolat rozhlasem!

Takže sem byl na místě ubytován s prací a jídlo na každý den zajištěné. Ubytování, na rovinu, bylo dost hrozné, ale záleželo na hotelu, spolubydlících. Ve Španělsku se moc na hygienu nehledí a je to poznat např. všudypřítomná plíseň, také vybavení je dost rozbité a vše doplňují otravní „mosquitos“. Ale jak říkám to už je na vás jestli si pokoj smejčíte, staráte se, nebo jej necháte ležet ladem. Spolupracovníci sou všichni z východní Evropy, takže se nudit nebudete. To myslím jak v dobrém (parties) tak ve zlém(krádeže, kriminalita). Ale zde je zase na vás jak se k tomu postavíte(zámky, trezory na recepcích atd.). Každopádně z mých kolegů mám spíše pozitivní dojmy. Práce samotná byla pro mě těžká pohoda, neboť jsem byl hned po příjezdu přeřazen z potencionálního uklízeče na pracovníka v rezervacích, zase závisí na vašich schopnostech. Takže jsem vstával každé ráno v 7:30 a po sprše, kde tekla absolutně nepitná voda. Před hotelem na mě čekalo auto které nás odvezlo na centrální kancelář. Zde jsem si dal snídani, která se skládala ze starých Croisantů a tzv. post-mixu(Coca-cola, Sprite, Fanta). Musíte brát v úvahu, že hlavní motto pro práci ve Španělsku je: Nikam nepospíchej, klid, pohodička, hlavně žádná námaha. V popisu práce jsem měl na starosti rezervace v hotelech a řešil jsem různé stížnosti a prosby klientů. Ve 14 hodin nás zase auta odvezly na hotel na oběd, jídlo bylo opravdu vynikající, švédské stoly, velký výběr. Poté následovala tzv. siesta.
To znamená na pláži a u bazénu až do 16:00, kdy se pokračovalo v práci do 20:00 a pak večeře. Po večeři už bylo volno to znamená čas na ty nej. Diskotéky na světě. Co se týče platu tak jsme měli 940€ na měsíc, ale pracovalo se 7 dní v tejdnu pokud jsme měli den volna, tak jsme dostali 800€/měsíc. Peníze jsme dostali ve formě šeku, kterej jsme si vyměnili v bance. Co se týče volnýho času, tak na Ibize je toho k vidění plno.

Závěrem bych to shrnul, že se to opravdu, přes pár problému proběhlo v pohodě. Každopádně pokud přemýšlíte jestli jet, tak rozhodně na delší dobu.

Karel Povolný


(ID 614)
oznámkovat54321
21.11.2008  •  zobrazeno39788x  •  hlasovalo250  •  hodnocení2,21