CZENGCOLROGER
Nabídka práce v zahraničí, práce v Německu, brigády v zahraničí
vyhledávání

Práce v Řecku - reference léto 2004

 

 

 

Reference na brigádu v Řecku - léto 2005

Jsem studentkou vysoké školy a loni v létě jsem měla v plánu odjet na pracovní pobyt do Anglie. Bohužel jsem si nevybrala právě seriozní agenturu a ta mi až na poslední chvíli dala vědět, že žádný odjezd do UK se nekoná.
Bylo to pro mne velmi nepříjemné zjištění, protože léto již začínalo = sezona v plném proudu a já seděla takříkajíc doma na zadku a neměla co na práci a žádná brigáda v dohledu.
Na internetu jsem náhodou našla nabídku agentury Ajob, že jsou ještě nějaká volná místa na práci do Řecka. V té době jsem ještě agenturu Ajob neznala a nevěděla jsem, jestli to zase nebude nějaký podvod a nechtějí ze mě jenom "vytáhnout" peníze a potom „skutek utek“, jak se mi stalo v předešlém případě.
Přesto jsem vyplnila registrační formulář a registrační poplatek uhradila. Velmi mile mne překvapila rychlá reakce ze strany agentury, která mne ihned informovala, že obdrželi má data i peníze a že se mi pokusí co nejdříve práci najít. Za pouhé dva dny už jsem na svém mailu našla první nabídku na práci v Řecku a hned jsme se telefonicky spojili se zaměstnancem Ajobu, panem Záviškem, který mne ujistil, že jde opravdu o seriozní nabídku a poskytl mi všechny potřebné informace (a to jsem měla opravdu hodně otázek, vzhledem k tomu, že jsem do ciziny mířila pracovně poprvé). Hned druhý den (čtvrtek) jsem si s panem Záviškem dohodla v Brně schůzku, kde jsem podepsala smlouvu, vyzvedla letenku a v pátek v noci už jsem z Vídně letěla na ostrov Corfu. Mé počáteční pochyby o tom, že by se mohlo jednat o podvod, mne úplně přešly, protože pan Závišek, je opravdu velmi příjemný mladý muž, kterého jsem skutečně za podvodníka nepovažovala.
Dokonce mi dal kontakt na ještě jednu českou dívku, která do stejného hotelu na Corfu letěla týden přede mnou, takže jsem měla možnost ji kontaktovat ještě před odletem. Po příletu na Corfu mně mí zaměstnavatelé čekali na letišti, je tam opravdu jenom malé letištátko, takže si mě nemohli splést a společně jsme jeli do města Sidari do hotelu Sidari Village, kde jsem poté pracovala další tři měsíce jako barmanka na poolbaru (bar u bazénu). Bylo to super, manager si mne oblíbil a dával mi většinou večerní směny, takže jsem přes den mohla užívat sluníčka a moře. Každý týden jsem měla jeden den volna, který jsem většinou využila k nějakému výletu po ostrově společně s ostatními kamarády, které jsem tam našla - a bylo jich hodně.
První dny v Řecku byly přece jen trošku těžké, protože jsem anglicky neuměla až tak perfektně, jak jsem se před odjezdem domnívala a přece jen byl z počátku trochu problém se se všemi domluvit:-). Ale po dvou týdnech pobytu už bylo vše O.K. Taky práce se mi zdála ze začátku dost těžká, nebyla jsem zvyklá stát 8 hodin denně na nohách a kolikrát byl za barem opravdový frmol, ale to vše se taky časem podalo a osmihodinová šichta mi později připadla jako nic... ještě jsem stíhala jít před šichtou i po ní pěkně zakalit:-)Přece jenom každý začátek je trochu těžký.
Ale jak se říká všude dobře, doma nejlíp, tak konkrétně za sebe musím říci, že mě se po těch třech měsících opravdu domů nechtělo a kdyby to šlo a nekončila sezona a já nemusela do školy, určitě bych tam byla ještě teď:-) Proto letos opět čekám na nějakou nabídku od agentury Ajob a už se těším na další prázdniny v Řecku a na nové zážitky a kamarády, o které určitě nouze nebude!
S pozdravem DANA OBRTLÍKOVÁ

 


(ID 307)
oznámkovat54321
31.8.2005  •  zobrazeno14133x  •  hlasovalo727  •  hodnocení2,90