CZENGCOLROGER
Nabídka práce v zahraničí, práce v Německu, brigády v zahraničí
vyhledávání

Zdravotní péče při práci v zahraničí

 

Existují různá opatření EU, která vám při cestování v Evropě pomohou se získáním zdravotní péče a s úhradou nákladů na plánovaná i neplánovaná ošetření.

Ať jste Španěl na služební cestě v Londýně nebo Čech na dovolené na italském pobřeží, nyní můžete cestovat po Evropě snadněji než kdykoli předtím. Co však uděláte, když onemocníte?

Evropský průkaz zdravotního pojištění (platící v 31 zemích) vám zajistí poskytnutí zdravotní péče při dočasném pobytu v jiné evropské zemi a zaručí vám proplacení nákladů orgány zdravotní péče ve vaší zemi. Průkaz je bezplatný a neobsahuje žádné zdravotnické informace. Můžete si jej vyžádat u své zdravotní pojišťovny.

Pro cesty do zahraničí za účelem využití zdravotní péče však platí jiná pravidla.Obvykle jsou vaše náklady na ošetření hrazeny jen tehdy, když je uzná země, v níž máte zdravotní pojištění. V tomto případě si musíte před odjezdem u své zdravotní pojišťovny vyžádat nezbytné schválení.

Každá země má vlastní systém zdravotního pojištění. Pravidla EU koordinují, ale nenormalizují tyto systémy. To znamená, že si země mohou svobodně zvolit, jaké výhody budou poskytovat, musí však dodržovat zásadu rovného zacházení a nediskriminace.


(ID 516)
oznámkovat54321
27.2.2008  •  zobrazeno3920x  •  hlasovalo1  •  hodnocení2,00