CZENGCOLROGER
Nabídka práce v zahraničí, práce v Německu, brigády v zahraničí
vyhledávání

Práce mého života, zamyšlení nad současnou situací, ztráta práce, jiná práce, co vlastně chceme?

 

Hodně lidí se dostává do situace, kdy se musí rozhodnout, co budou v životě dělat, jaká je jejich životní cesta a jakou práci budou dělat. Člověk mnohdy vzpomíná a rekapituluje to, co v životě udělal nebo neudělal. Každý hledá tu správnou životní cestu a mnohdy neví, kam se vydat, ba ani kterým směrem udělat první krok. Co má člověk udělat, aby nebyl zklamán. Je těžké poradit, když každý z nás zažívá jiné životní situace a každý z nás získává různé životní zkušenosti, které člověka v mnohých případech obohacují a také mu občas naznačují životní cestu, kterou by mohl jít.

  

Nejste spokojeni se svojí prací?  Proto jsme tady a pomůžeme Vám uvědomit si vaší cestu najít práci, která Vás baví. Společně zjistíme, pro co máte vlohy, předpoklady, jaké máte možnosti, a kudy by bylo nejlepší se vydat, vy sami si přijdete na to, jaká práce Vás baví a naplňuje. 

 

Pokud Vás potkalo nebo Vás čeká to, že ztratíte práci, zkuste to brát jako nový začátek, prostě jako změnu. Samozřejmě víme - a respektujeme, že k takové situaci patří i nepříjemné pocity a stavy. Může se objevit nepohoda i zoufalství, málo naděje, pochyby o sobě a budoucnosti. I v tom nabízíme pomoc. Chceme přispět k dobrému, pro Vás přijatelnému a smysluplnému řešení. Na Vás je, abyste ztrátu práce zkusili vzít jako novou cestu k něčemu zajímavému. Zkuste popřemýšlet, co Vám nová situace přináší? Co potřebujete, právě Vy, abyste ji zvládl/a, abyste se cítil/a dobře – a třeba i líp než předtím? Nápad? Pomoc? Podporu? Rady? Rozhovor? Informaci, nasměrování ,na koho se obrátit, než na něco přijdu sám? Co ještě? My se snažíme Vám v tom všem pomoci.

 

KAŽDEJ JSME JEDINEČNEJ, KAŽDEJ JSME UNIKÁTNÍ ČLOVĚK A NEMÁME ŽÁDNOU KOPII. Vy všichni jste jedineční a nejlepší v těch věcech, které vás baví a právě pro toto máte předpoklady. Každý umíme nejlépe ty věci, které nám byli dány a které nám jdou. Jen je potřeba si to uvědomit a přijít na to, v čem jsme dobří a pro co ty vlohy a předpoklady máme.

A na těchto věcech je potřeba systematicky krůček po krůčku pracovat a zlepšovat je. Navíc nám to půjde velmi dobře, protože věci, které jsou nám dány, nám jdou vždycky snadno.

 

Pojďme nejdříve přijít na to, jaký obor je pro nás ten vhodný

Jaký jste typ člověka  http://hula.listy.cz/skola/mbti/index.php?k=definice

test MBTI: http://testosobnosti.zarohem.cz/

Uvědomit si, jakou práci chcete dělat

Uvědomit si svoje předpoklady, co vám vždycky šlo v čem jsme byl a jsem pořad nejlepší

To, na co máme talent, na tom musíme pracovat a rozvíjet schopnosti

Jaký je náš přirozený potenciál, k čemu mám přirozenou energii a jak bychom ji měli využívat

 

Učit se rozumět sám sobě a tomu, co cítím, protože to, co cítím je v souladu s tím, co je pro mě správné, tělo a pocity nám vždy neomylně vedou to správnou cestou.

 

každý jsme jiný a je to tak naprosto v pořádku — ať už to tedy u vás bude jakkoliv, rada zní:Při hledání zůstávejte neustále otevřeni novým příležitostem. Zkoušejte nové věci, které jste nikdy předtím nedělali. Pouštějte se do věcí, které se zdají být na první pohled bláznivé. Nalezněte odvahu žít aktivní život a věřím, že svou cestu brzy naleznete.

 

PRVNÍ OTÁZKA KDO JSME, ne co děláme, co je v nás a jací jsme

Kam jdeme a za čím směřujeme ?

Co je věc, která vás bere, co je vaší vášní?

Co je pro nás duležité?

Čeho chcete dosáhnout v životě?

Co můžete nabídnou?

Co se musíte naučit?

Co jste ochotni udělat pro to, abyste toho dosáhli?

 

VYZKOUŠEJTE SI MALÝ TEST : Jedna užasná věc, udělejte si to s kamarádem a když to bude říkat a sebe poslouchat, uvědomíte si víc sami sebe a jak se při tom cítíte, co byste chtěli, co vás baví a proč jste dělali to, co jste doteď dělali, řeknete lidem okolo sebe, co a jak byste chtěli dělat a co byste pro to udělali a především se poslouchejte a uvědomujte, když budete říkat, proč to tak není. A další úžasná věc, lidi okolo vás jsou nejlepší zpětná vazba k vaší současné situaci. A když začnete sebe poznávat a na sobě pracovat, dělat věci dobře podle toho, jak budete cítit, uvidíte, jak se bude měnit i vaše okolí! Ano, tihle lidé s vámi žijí a neodpustí vám nic, všechno, co si namlouváte vám hned odrazí, ale to je pro vás důvod to začít dělat, tak jak chcete.

 

 


(ID 647)
oznámkovat54321
4.4.2013  •  zobrazeno11867x  •  hlasovalo21  •  hodnocení1,95